Om Bergen Telesystemer

Om Bergen Telesystemer

Over 25 års erfaring med leveranser av kommunikasjonsutstyr

Bergen Telesystemer AS har over 25 års erfaring med leveranser av kommunikasjonsutstyr til bedriftskunder i Bergensregionen. Firmaet ble stiftet i 1992 som en følge av opphevingen av telemonopolet i Norge. De første produktene våre var telefonsentraler.

Da mobiltelefoner gjorde sitt inntog i Norge var Bergen Telesystemer AS med på introdusere dette, som nå er blitt allemannseie, til bedriftsmarkedet.

Bergen Telesystemer AS var også med på å introdusere salg av mobiltelefoner til privatmarkedet gjennom Telekiosken (som i dag går under navnet Telenorbutikken), hvor vi i dag eier og drifter 11 utsalg på kjøpesentre i Bergens-regionen. Vår siste Telenorbutikk ble åpnet på kjøpesenteret Horisont i Åsane i november 2014.

Vi har i årenes løp opparbeidet oss en høy kompetanse på mobilkommunikasjon og IP-telefoni med støttesystemer, og har blitt valgt som hovedleverandør til en rekke bedrifter. Bergen Telesystemer er en del av Kjedehuset, som er et profilhus innenfor salg- og distribusjon av mobil- og datakommunikasjonsløsninger. Tidligere gikk vi under profilnavnet Nordialog Kanalveien.

Sertifiseringer

authorised_reseller_apple
MS-Partner-jpg_full
TSP2017-Excellent150
cel

Ring oss på 55 36 18 00 eller legg igjen en beskjed, så kontakter vi deg.




Ansatte

Trond Lyssand

Daglig leder

55 36 18 01

trond@bergentelesystemer.no

Henning Skår

Teknisk leder

55 36 18 04

henning@bergentelesystemer.no

Christian Dyngeland

Senior Account Executive

55 36 18 11

christian@bergentelesystemer.no

John Rivas

Senior salgskonsulent

55 36 18 17

john@bergentelesystemer.no

Ørjan Løbrot

Tekniker

55 36 18 06

orjan@bergentelesystemer.no

Jan Ove Iversen

Tekniker

55 36 18 05

jan.ove@bergentelesystemer.no

Jan Erik Algerøy

Butikkansvarlig

55 36 18 03

jan.erik@bergentelesystemer.no

Bente-Lene Bøen

Regnskap/administrasjon

55 36 18 08

bente@bergentelesystemer.no

Sissel Thorstensen

Administrasjon

55 36 18 09

sissel@bergentelesystemer.no

Kjetil Holmefjord

Daglig Leder Telenorbutikken

55 36 18 07

kjetil@telenorbutikken.no

Torbjørn Loddengaard

Torbjørn Loddengaard

tl@telenorbutikken.no

Taija Osanen

Regnskapsansvarlig

55 36 18 12

taija@bergentelesystemer.no